Ürünler

Yapraklı türler, çalı formlular

Yapraklı türler, ağaç ve ağaççıklar bahçe ve park çevre düzenlemesinde, karayolları peyzajında, çeşitli çevre düzenlemelerinde, ibreliler gibi en önemli bitki türlerindendir. Gövde yapıları, yaprak şekilleri, renkleri, formları, değişik mevsimlerde oluşan çiçek, meyve ve yaprak renkleri ile istenilen renk festivalini sağlayan bitkilerdir. İbrelilerle birlikte koruluk ve ormanlık alan oluşturmalarda kullanılmaları daha sağlıklıdır. yapraklı türler peyzaj planlamada ibreliler gibi temel taşlardan biridirler.

Çalı formlu bitkiler ise çevre düzenlemesinde tamamlayıcı olarak rol alırlar. Özellikle çevre düzenleme ölçeği küçüldükçe çalıların önemi artar. Küçük park ve bahçelerde, teras katlarında, bina boşluklarında üstün peyzaj etkileri nedeniyle kullanılırlar.

Fidanlığımızdan; Söğüt (Salix), Ağaç Hatmi (Hibiscus syracus), Pembe Çiçekli Akasya (Acacia baileyena purple), Sülün Akasya (Percinsonia acueleta), Akçaağaç (Acer negundo), Çınar yapraklı Akçaağaç (Acer platoides), Çinar (Platanus oriantalis), Ters Dut (Morus pendula), Çalı Formlu Erguvan (Cercis siliguastrum), Manolya (Magnolia Gr.), Top Akasya (Robinia Ps. Umb.), Yalacı Akasya (Robinia Ps. Eud.), Mimoza (Thuja Or. aurea), Zeytin (Olea europea), Oya (Hydrange hortensis) ve Palmiye gibi tropikal türler dahil yapraklı türleri ve bir çok çalı formlu çeşitleri güvenle temin edebilirsiniz. Aşağıdaki galeride fidanlığımızdan çekilmiş bazı yapraklı ve çalı formlu türleri inceleyebilirsiniz.